Turto paveldėjimas - EUNOMA

Kiekvienas žmogus turi teisę palikti savo turtą bet kam arba nepalikti jo niekam. Įstatymas taip pat numato, kad testamentų surašytojas turi teisę bet kada pakeisti testamente nurodytą valią arba papildyti jį. Į testamentą gali būti įtraukti ne tik šeima ir artimieji, bet ir kolegos, draugai, pažįstami, įvairiausios organizacijos ir net naminiai augintiniai. Svarbiausia - aiškiai ir tiksliai nurodyti testamente kas ką turėtų gauti ir teisiškai jį patvirtinti. Paveldėjimas pagal testamentą palengvina palikimo paskirstymo klausimą. Tačiau ne visi surašo testamentą ir palieka savo paskutinę žinutę gyviesiems. Deja, dėl to dažnai kyla ginčų, kurie kartais atveda į teismo sales. Todėl pravartu iš anksto susipažinti, kokia tvarka ir kokiu pagrindu vyksta turto dalybos. Advokatų komanda Klaipėdoje EUNOMA - profesionalios teisinės paslaugos turto paveldėjimo klausimais.

Turto paveldejimo advokatai Klaipedoje


Paveldėjimas pagal testamentą

Dauguma žmonių anksčiau ar vėliau susiduria su turto paveldėjimo ir palikimo priėmimo klausimais. Dažnam įsitvirtinęs stereotipas, kad testamentas sudaromas mirties patale, išgąsdina surašyti paskutinę valią. Tačiau testamentas yra svarbus ir reikalingas dokumentas. Nuo nelaimių niekas nėra apsaugotas ir kiekvienas gali iš anksto pasirūpinti savo artimaisiais ir surašyti testamentą. Testamentas - tai apgalvotas, racionalus elgesys, o ne blogas ženklas, kaip buvo įprasta anksčiau manyti. Tradicija keičiasi ir vis daugiau jaunų žmonių surašo savo paskutinę valią, pasirūpindami savo artimaisiais ir neapkraudami juos papildomais rūpesčiais netekties atveju. Taigi, turto paveldėjimo procesas priklauso nuo to ar asmuo paliko testamentą. 


Turto paveldėjimas galimas pagal įstatymą arba testamentu. Teisingai surašytas ir patvirtintas testamentas yra neginčijamas dokumentas. Mirusiojo valia tolygu įstatymui, kuris privalo būti įvykdytas. Namų sąlygomis surašytas testamentas ne visada galioja, nes dažniausiai testatoriaus ranka surašytame dokumente nepavyksta išvengti klaidų. Asmeninis testamentas gali būti negaliojantis, jei dokumente trūksta būtinos informacijos. Išvengti klaidų ir tinkamai surašyti testamentą padės notaras. Oficialus testamentas - tai surašytas dviem egzemplioriais ir patvirtintas notaro dokumentas. Jei žmogus nesurašė testamento, mirties atveju turto paveldėjimas vyksta pagal įstatymą

 

Registracija
Internetu arba +37064038030

 


Turto paveldėjimas: jeigu testamento nėra

Turto paveldėjimas pagal įstatymą, kai nėra testamento, vyksta tam tikra tvarka. Jei miręs asmuo nepaliko galiojančio testamento, turto paveldėjimas vyksta pagal įstatymą, kuriame svarbų vaidmenį atlieka įpėdinių eilė, pagal kurią nusprendžiama, kam atiteks palikimas. Iš viso yra šešios eilės. Turto paveldėjimas pagal įstatymą skirstomas lygiomis dalimis tarp vienos eilės įpėdinių. Pirmoji įpėdinių eilė - aukščiausioji. Jei yra pirmos eilės įpėdinių, tada palikimas dalinamas tarp jų. Jei jų nėra, paveldėjimas skirstomas tarp antros eilės įpėdinių. Jei nėra antros eilės pretendentų, paveldėjimas skirstomas tarp trečios eilės įpėdinių ir t.t. 


Pirmos eilės įpėdiniai - vaikai, įvaikiai. Taip pat teises į turto paveldėjimą turi asmenys, kurie bent metus iki palikėjo mirties buvo finansiškai priklausomi nuo asmens ir vaikai, gimę po jo mirties. Antros eilės įpėdiniai - tėvai, įtėviai, vaikaičiai. Jei nėra pirmos ir antros eilės įpėdinių arba jie nepriima palikimo ir atsisako jo, turto paveldėjimas pagal įstatymą pereina prie trečios, ketvirtos, penktos, šeštos eilės įpėdinių. Trečios eilės įpėdiniai - seneliai, provaikaičiai. Ketvirtos eilės įpėdiniai - broliai ir seserys, proseneliai. Penktos eilės įpėdiniai - sūnėnai ir dukterėčios, dėdės ir tetos. Šeštos eilės įpėdiniai - pusbroliai ir pusseserės. Tos pačios linijos artimieji paveldėjimą gauna lygiomis dalimis, o priklausomi asmenys prisijungia prie bet kokios eilės. Sutuoktinis arba sutuoktinė turtą paveldi kartu su pirmos arba antros eilės įpėdiniais, o jei jų nėra - paveldi visą turtą. 


Palikimo priėmimas

Palikimo priėmimas galimas keliais būdais. Kreipiantis į notarą, paveldint pagal turto apyrašą arba tiesiog faktiškai pradėjus valdyti palikėjo turtą. Tačiau geriausias būdas yra tinkamai ir laiku priimti palikimą. Palikimo priėmimas atliekamas per tris mėnesius nuo mirties momento. Jei šis terminas buvo praleistas dėl svarbių priežasčių, teismas gali tai pripažinti ir pratęsti terminą. Būtina žinoti, kad palikimo priėmimas vykdomas tiksliai pagal įstatymą arba testamentą. Priimant palikimą neleidžiama derėtis dėl sąlygų, išimčių arba priimti palikimą dalinai ar su išlygomis. Asmens valia yra tik priimti palikimą arba atsisakyti jo. Bet kuriuo atveju asmuo turi kreiptis į notarą dėl palikimo priėmimo arba nepriėmimo. 


Kiekviena situacija yra skirtinga ir reikalauja individualaus sprendimo. Turto paveldėjimas ir palikimo priėmimas - klausimai, kuriuos geriausia spręsti kartu su kvalifikuotais teisininkais. Advokatų komanda Klaipėdoje EUNOMA teikia visapusiškas teisines paslaugas. Mūsų teisininkai didžiuojasi galėdami suteikti kiekvienam savo klientui aukštos kokybės teisinę pagalbą. Daugeliu atvejų, profesionali advokato konsultacija leidžia sutaupyti laiko ir pinigų, parinkti tinkamas strategijas ir numatyti nepageidaujamas pasekmes. Mūsų klientai turi galimybę gauti patikimas ir profesionalias teisines paslaugas, kurių pagrindas - individualus požiūris į kiekvieną klientą. Registruokitės teisinei konsultacijai

Turto paveldėjimas. Advokatų kontora


MES IR JŪSŲ GAUNAMA NAUDA

Gaukite efektyvų sprendimą

Esame unikali advokatų komanda, kurioje visi teisiniai klausimai sprendžiami tikslingai. Per ilgus metus advokatų sferoje susiformavusi praktika, kuomet vienas advokatas ar advokatų kontora imasi spręsti visų teisės tematikos klausimų, išgrynino jos trūkumus. Natūralu, kad kiekvienas advokatas ar teisininkas savo patirties bagaže turi įvairių teisinių problemų nagrinėjimą, tačiau kiekvienas specialistas turi savąsias sritis, kuriose patirties turi daugiausiai ir, todėl yra įsigilinęs labiausiai. Toks specialistas, kuriam nebereikia gaišti papildomo laiko gilinantis į mažiau nagrinėtos tematikos aspektus, yra ženkliai efektyvesnis, todėl sutaupo nemažai laiko ir piniginių sąnaudų, o ir pasiūlyti problemų sprendimo variantai būna tikslesni.


Mums svarbi kiekvieno kliento problema

Advokatų komanda EUNOMA atstovauja tiek verslo klientams, turintiems didžiulius turtus, tiek pradedančias įmones. Taip pat atstovaujame daugybei įvairių individualių klientų, įskaitant profesorius, mokslininkus, administratorius, gydytojus, sveikatos priežiūros specialistus, profesionalius sportininkus, studentus, kareivius, šauktinius ir kt. Savo arsenale turime advokatus ir teisininkus kompetentingus civilinės, šeimos teisės, nuosavybės, baudžiamosios, darbo, administracinės ir kitų teisių klausimuose.


Mūsų advokatų komanda, teikianti labai pritaikytus teisinius sprendimus individualiems asmenims, šeimoms, įmonėms ir ne pelno siekiančioms organizacijoms. Daugelis mūsų teisininkų ir advokatų yra savo srities lyderiai ir puikiai vertinami Lietuvoje bei užsienyje. Šie teisininkai glaudžiai bendradarbiaus su jumis, derindami savo technines, komercines žinias bei patirtį, kad padėtų jums valdyti riziką ir pasiekti užsibrėžtus tikslus.


Nesvarbu, ar esate verslo klientas, ar ieškote patarimo savo asmeniniais reikalais, kaip jūsų patikimas patarėjas, mes sutelksime dėmesį į jūsų tikslus ir dirbsime su jumis gerais ir blogais laikais, kad įsitikintume, jog prireikus gausite tinkamą teisinę pagalbąMūsų komandos reputacija - novatoriška, kūrybinga ir jautri sudėtingoms teisinėms problemoms spręsti.


Sąžininga paslaugų kainodara

Stengiamės užtikrinti, kad visi mūsų klientai gautų operatyvias ir profesionalias teisines paslaugas. Kadangi dirbame tikslingai ir itin organizuotai teikiame aukščiausio lygio paslaugas už mažesnę kainą. Mūsų darbo sėkmę užtikrina tai, kad kiekvienas mūsų advokatas ar teisininkas sprendžia ir konsultuoja tais probleminiais klausimais, kuriuos išmano labiausiai. Todėl galutinio sprendimo kaina viso proceso metu yra sąžininga be jokio brangaus laiko delsimo.


 

Registracija
Internetu arba +37064038030